Dziś niedziela, dzień odpoczynku, regenerowania akumulatorów i błogiego nicnierobienia, prawda?
 
Nic z tych rzeczy!
 
Kto chce zdobyć bogactwo, osiągnąć sukces i spełnić swoje marzenia, ten nie traci czasu, tylko korzysta z okazji. Jeśli okazja trafia się akurat w niedzielę, to ją chwyta i nie marudzi, że „gdyby była w piątek, to by skorzystał, ale w niedzielę to on odpoczywa”.
 
Życie nie pyta się nas czy jesteśmy gotowi, czy mamy czas, czy nam się chce – życie stawia przed nami wyzwania, którym musimy sprostać.
 

Grupa śmiałych rycerzy z Contact Center One z Opola wzięła dziś udział w szkoleniu pt. „Bogaty czy biedny – kim będziesz jeśli nic nie zmienisz?”. 

Bogaci koncentrują się szansach, biedni na problemach – stąd wielu ludzi została dziś w domach tłumacząc, że nie ten termin, nie ta godzina, nie a to pogoda. Cóż ktoś musi pielęgnować ogrody, tym, którzy te ogrody będą posiadać 😉
20151213_151709
Twoje nawyki finansowe są efektem tego, w jaki sposób byłeś zaprogramowany w okresie dorastania. Z pewnością słyszałeś wiele opinii na temat pieniędzy:
– pieniądze są źródłem wszelkiego zła;
– zachowaj pieniądze na czarną godzinę;
– bogaci są chciwi;
– bogaci to przestępcy;
– obrzydliwie bogaty;
– trzeba ciężko pracować żeby zarabiać pieniądze;
– pieniądze nie rosną na drzewach;
– nie można być bogatym i szczęśliwym;
– pieniądze szczęścia nie dają;
– bogaci się bogacą, a biedni biednieją;
– to nie dla takich jak my;
– nie każdy może być bogaty,
– nie stać nas na to;
– my to chcemy czy potrzebujemy?
Te opinie spowodowały, że zainstalowałeś w swojej głowie oprogramowanie z którego do dziś korzystasz w sytuacjach, gdy chodzi o pieniądze.
2015-12-13 19_57_21-Pokaz slajdów programu PowerPoint - [Bogaty albo biedny [tryb zgodności]]
 
Twoje dochody mogą urosnąć tylko tyle ile Ty urośniesz, a więc jeśli chcesz zarabiać więcej, niż obecnie, to musisz urosnąć – nauczyć się czegoś, czego nie umiesz, posiąść kompetencję, której nie posiadasz, zacząć robić coś, czego nie robisz.
 
Aby zmienić wynik swojego życia, jakim jest Twój dochód, musisz zmienić swoje korzenie. Nie ma sensu zmienić owoca na drzewie, ponieważ on już urósł i nie zrobisz z nim nic. To co możesz zmienić, to kolejne owoce, w tym celu musisz zająć się tym co niewidoczne, wewnętrzne, co wpływa na Twoje życie:
– Umysł – to Twoje myśli tworzą Twoje słowa, które tworzą Twoje czyny, te tworzą nawyki, nawyki tworzą charakter, a charakter tworzy przeznaczenie, czyli życie. Chcesz zmienić życie – zmień swoje myśli. Możesz zdecydować się myśleć w taki sposób, który pomoże Ci osiągnąć szczęście i sukces, zamiast w sposób, który Cię od szczęścia i sukcesu oddala
– Emocje – jeśli nie panujesz nad swoimi emocjami, nie kontrolujesz swoich zachowań, nie jesteś w stanie wytrwać w postanowieniach, nie potrafisz poradzić sobie z impulsami, to nie poradzisz sobie również z pieniędzmi. Zacznij kontrolować swoje emocje, a pieniądze zaczną się pojawiać.
– Działanie – różnica między biednymi, a bogatymi polega na tym, że biednych paraliżuje lęk, a bogaci działają pomimo lęku. Biedni koncentrują się na przeszkodach i problemach, które nie pozwalają im działać, a bogaci koncentrują się na szansach, dostrzegając w każdym działaniu szansę na sukces.
 
A ty czego dziś nauczyłeś się na szkoleniu?